Przewlekłe bóle brzucha i klatki piersiowej

Od ponad dwóch lat zmagam się z bólami brzucha i klatki piersiowej, ostatnio od kilku miesięcy mam suchą skórę i mroczki przed oczyma. 2,5 roku temu byłem leczony na helicobacter. Potem zaczęło mnie boleć w prawym podżebrzu a następnie w całym prawym boku, teraz także w lewym boku. Pół roku temu miałem wykryte lamblie, candida albicans wzrost skąpy, robiłem test domowy na ślinę, wyszedł dodatni.... Miesiąc temu miałem gastroskopię, mam żółć w żołądku, zapalenie żołądka i nadżerki.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Pana objawy wskazują na znaczną patologię przewodu pokarmowego. Ponieważ Pana problem obejmuje zarówno infekcję pasożytniczą (lamblioza), zapalenie błony śluzowej żołądka wraz z nadżerkami oraz refluks żółciowy, proszę skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem, który pokieruje diagnostyką oraz leczeniem. Warto zauważyć, że kluczowe będzie tu wyleczenie lambliozy (co nie jest łatwe), gdyż to ta infekcja pasożytnicza może być źródłem Pana problemów.