Przewlekłe mdłości: jakie mogą być przyczyny?

Witam. Mam 19 lat, jestem kobietą. Od zeszłego roku odczuwam mdłości. Najczęściej występują wieczorem, przed położeniem się spać.  Są bardziej odczuwalne, gdy znajduję się w pozycji leżącej, kiedy jednak usiądę zaczynają ustępować. Nie mam żadnych stresów zwiazanych ze szkołą. nudności zaczęły się w czasie zeszłych wakacji. Zaczynam się niepokoić, gdyż uniemożliwia mi to normalne funkcjonowanie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Skoro objaw ten utrzymuje się już tak długo, konieczna jest konsultacja lekarska. Należy wykonać podstawowe badania i spróbować znaleźć przyczynę dolegliwości. Może to być problem gastrologiczny, endokrynologiczny, czy neurologiczny. Badania krwi, moczu, poziom glukozy, podstawowe badania hormonalne-poziom TSH, próby wątrobowe, badanie usg jamy brzusznej. To może okazać się pomocne. Jeśli natomiast diagnostyka u lekarza rodzinnego będzie niewystarczająca, należałoby skorzystać z porad ww specjalistów. Niestety na tym poziomie nie mogę poradzić nic więcej.
Pozdrawiam!