Przewlekłe powstawanie czyraków, wypadanie włosów, zmęczenie i wykwity na twarzy a gronkowiec

witam, zwracam się z prośbą o pomoc. Od jakis 2 lat leczylam sie na czyraki, do tej pory nadal się pojawiają, głównie na nogach i pośladkach, przyjmowałam różnego rodzaju antybiotyki które nie pomogły. Raz na 3,4 miesiace pojawia mi się jęczmień w oku. Jestem ciągle przemeczona, wypadają mi włosy, mam wykwity na twarzy. Wiem ze wszystkie te objawy wywołuje GRONKOWIEC, jak się go pozbyc z organizmu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby wykonać posiew z antybiogramem. Pozwoli to na zastosowanie antybiotyku konkretnie dobranego pod ten typ bakterii.