Przewlekłe silne bóle głowy

Witam, mam 27 lat. Od prawie 2 lat cierpię na silne bóle głowy, robiono mi kilka razy badania krwi, tomografię, RTG, EEG, rezonans i inne badania wszystkie w normie, mam tylko lekką lordozę odcinka dolnego kręgosłupa, torbiel szyszynki 6 mm, i nic więcej. Pół roku temu neurolog stwierdziła u mnie padaczkę częściową wtórnie uogólnioną. Biorę absenor 300 3×1 oraz leveritacenan actavis 2×1, bo doszły nowe objawy utraty przytomności z drgawkami oraz częste bez utraty przytomności i zawroty głowy, a od 3 miesięcy bardzo mocno mi drżą ręce, nawet w spoczynku. Niczym się nie denerwuję i bóle rąk oraz drgania całego ciała rano jak wstaje z łóżka, jestem bardzo senna, śpię nawet po 14 godz. na dobę. Proszę o odpowiedź, czy to normalne czy może coś innego mi dolega?

Lek. Magdalena Pikul

Witam serdecznie! Dokuczające Pani od dłuższego czasu bóle głowy mają niewątpliwie związek ze zdiagnozowaną później padaczką. Natomiast objawy, które Pani opisuje (senność, drżenia) mogą być skutkiem ubocznym przyjmowanych przez Panią leków. Proszę zgłosić się do swojego neurologa, opowiedzieć o swoim samopoczuciu, a on wówczas być może zaproponuje zmniejszenie dawek leków bądź zmodyfikowanie leczenia. Prawidłowe leczenie Pani choroby nie powinno mieć na celu tylko wyeliminowanie napadów padaczkowych, ale także zapewnienie komfortu życia i pomoc w powrocie do normalnego funkcjonowania. Pozdrawiam i życzę powodzenia!