Przewlekłe stany zapalne

Witam,
od lat borykam się z przewlekłymi stanami zapalnymi pochwy oraz na przemian z grzybicą. Mam 27 lat, jeszcze nie rodziłam. nawet jeśli przejdę kilku-kilkunastodniowy proces leczenia, w każdym momencie sytuacja się powtarza, z tym, że zawsze po uprawianiu seksu. I nieważne czy z prezerwatywą, czy bez.

Myślałam, że może mam uczulenie na lateks, ale bez prezerwatywy też mam te same objawy. Jestem zrozpaczona częstymi zapaleniami, upławami ala serek w białym lub kremowym kolorze.
Proszę o poradę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Proponuję skonsultować tę kwestię z Pani lekarzem ginekologiem. Wskazane byłoby pobranie wymazu z pochwy i wykonanie posiewu z antybiorgamem. Dzięki temu będzie wiadomo, jaki(e) dokładnie patogen(y) Panią nękają oraz na jakie leki są wrażliwe. Zastosowana terapia powinna wtedy dać pożądany efekt. Czasem, gdy grzybica często nawraca, konieczne jest długotrwałe (kilkumiesięczne) leczenie doustnymi preparatami przeciwgrzybiczymi. Dopiero taka terapia przynosi w tych przypadkach trwały skutek. Warto też przebadać Pani partnera (mogą Państwo udać się w tym celu do lekarza wenerologa). Grzybica pochwy rzadko wprawdzie jest skutkiem zakażenia, ale może się tak zdarzać. Dobrze byłoby również zastosować kurację przy pomocy kapsułek dopochwowych z bakteriami kwasu mlekowego (dostępne w aptece bez recepty). Niedobór tych pozytecznych bakterii sprzyja grzybicy. Zapraszam także do lektury artykułu w naszym serwisie: http://abcgrzybica.pl/grzybica-pochwy.
Pozdrawiam serdecznie!