Przewlekłe uczucie przemęczenia i spadek wagi

Witam, od 2-3 mc mam nasilające się objawy ciągłego przemęczenia, moja waga spadła o 7 kg a od kilku tygodni temperatura oscyluje w granicach 35,8 stopni C. Zrobiłem różne badania z krwi w których wyszło podniesione żelazo 32,6 (przy normie 31,3) obniżone neutrofile 2,32 (p.n. 2,5) eozynofile 8,7 (p.n.5,0) oraz Bilirubina całkowita 63,7 (p.n.20,5) AST i ALT w normie. Czy te wyniki sugerują coś konkretnego - bo jak na razie po wizytach lekarskich pozostaje bez odpowiedzi?

Lek. Paweł Baljon

WITAM SERDECZNIE. PRZY PODWYŻSZONEJ BILIRUBINIE CAŁKOWITEJ, NALEŻY WYKONAĆ PONOWNE BADANIE Z ROZBICIEM BILIRUBINY NA POŚREDNIĄ I BEZPOŚREDNIĄ (BILIRUBINA CAŁKOWITA = BEZPOŚREDNIA + POŚREDNIA). W CHOROBACH UWARUNKOWANYCH GENETYCZNIE DOCHODZI ZAWSZE DO PODNIESIENIE TYLKO 1 BILIRUBINY (BEZPOŚREDNIEJ LUB POŚREDNIEJ); W ZESPOLE GILBERTA PODNIESIONA JEST BILIRUBINA POŚREDNIA. JEŻELI MAMY PODNIESIONE OBIE BILIRUBINY NALEŻY WYKONAĆ DODATKOWE BADANIA. PRZEDE WSZYSTKIM PRZY HIPERBILIRUBINEMI KONIECZNE SĄ BADANIA WIRUSOWE - UMOŻLIWIAJĄCE WYKLUCZENIE WIRUSOWEGO ZAPALENIA WĄTROBY; BADANIE ANTY-HCV (PRZECIWCIAŁA NA WZW TYPU C), RNA HCV (WCZEŚNIEJ WYKRYWA WIRUSA ŻÓŁTACZKI TYPU C, NIŻ ANTY-HCV), HBSAG (WYKRYWA WIRUSA WZW TYPU B). JEŻELI PODWYŻSZENIE BILIRUBINY NIE JEST SPOWODOWANE PRZEZ WIRUSA, NALEŻY OCENIĆ STAN WĄTROBY I DRÓG ŻÓŁCIOWYCH NA USG JAMY BRZUSZNEJ, TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ LUB ENDOSKOPII. POMOCNE W USTALENIU STANU WĄTROBY I DRÓG ŻÓŁCIOWYCH SĄ NASTĘPUJĄCE BADANIA: ALAT, ASPAT, GGTP, ALP, ALUBIMNY I CZAS PROTOMBINOWY. JEŻELI WSZYSTKIE POWYŻSZE BADANIA WYJDĄ PRAWIDŁOWO, MOŻNA JESZCZE USTALIĆ, CZY NIE MA HEMOLIZY. W CELACH DIAGNOSTYCZNYCH ZALECANE JEST ZROBIENIE BADANIA OPORNOŚCI OSMOTYCZNEJ ERYTROCYTÓW, RETIKULOCYTOZY I OCENA WYGLĄDY ERYTROCYTÓW W ROZMAZIE KRWI OBWODOWEJ. JEŻELI WSZYSTKO WYJDZIE DOBRZE

Lek. Paweł Baljon

Przepraszam za duże litery ale miałem przejściowe problemy z komputerem.

Kończąc.. jeżeli wszystko wyjdzie dobrze najbardziej niekorzystne zespoły zostaną wykluczone. Pozostanie wtedy leczenie objawowe.