Przewlekłe występowanie upławów

Witam. Od kilku miesięcy zmagam się z upławami bakteryjnymi. Sa bezwonne, nie towarzyszy im świąd ani pieczenie. Dostaje antybiotyki i nie pomagaja. Dziś skończyłam kurację z partnerem i upławy nadal są. Cytologia nic nie wykazała wszystko ok. Dodam,że mam małą nadżerkę jestem młodą osobą 20 letnią. Czy upławy są spowodowane infekcją czy to mała nadżerka może powodować?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią upławy mogą być konsekwencją zarówno nadżerki jak i infekcji. By potwierdzić/wykluczyć infekcję dobrze byłoby wykonać wymaz z szyjki macicy wraz z antybiogramem. Jeśli wynik będzie dodatni, konieczne będzie włączenie antybiotyku zgodnego z wynikiem antybiogramu. Jeśli wynik będzie negatywny warto pomyśleć o leczeniu nadżerki, nawet jeśli jest ona mała. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem.