Przewlekłe zapalenia zlokalizowane podtorebkowo

.w. hist. z wyc.tarczycy -p pr.-struma colloides cieśń-str. coll. na obw. utkanie w.chłonn. węz. przedkrtan.,w. centr. chł. -wolne od zm.now. p l. - ob. hist.odp. wolu guz..koloid. z obecn.3 guz.rozrost. od 0,4 do 1,0 .W największ. guz.oraz ognisku przewlekł. zapalenia zlokaliz. podtorebkowo obecne gniaz. tyreocytów oraz pęch.utworzone przez tyreocyty o powiększ. i nieregul. hypochromat.jądrach miejsc.nakład.się z jąderkami . Poj.jąd. z bruzdami. Br. jednozn.c. jądr dla r.brodaw. Pr o ocenę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie tarczycy. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie leczenie.