Przewlekłe zapalenie ucha u dziecka, atak astmy oraz sucha skóra na policzkach i rękach

Ciagle zapalenia ucha u dziecka Zaczely sie w wieku 7 lat aktualnie ma 10 lat Gesty ciemno-brazowa wydzielina w uszach Dostal astme Ok 9 miesiecy temu miala ciezki atak astmy , po czym dostal 3 tabletki steroid astma przeszla na tyle ze nawet nie potrzebuje inchalatorow Wyczyszczono mu ucho ,slyszy lepiej Zapalenia troche ustaly, martwi mnie jednak skora bo - jest jak tarka na policzkach troche na rekach .Na lokciach robi mu sie luska ( bardzo sucha ) co robic? I czy astma moze wrocic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza. Nie można wykluczyć takiej opcji.