Przewlekłe zapalenie żołądka i dwunastnicy a controloc 40

stwierdzono u mnie przewlekłe zapalenie żołądka i dwunastnicy-biorę controloc 40 ulgastran 2x dziennie a poprawy nie widze może trochę mniej boli

Dzień dobry,

Na stan błony śluzowej żołądka i jelit wpływa przede wszystkim dieta.
Czy Pani wprowadziła zmiany do dotychczasowego sposobu żywienia?

Proszę wyeliminować produkt wzmagające wydzielanie soku żołądkowego http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-chorobie-wrzodowej oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-lekkostrawna.

Posiłki powinny być o małej objętości, a spożywane często.
Nie wolno pić gazowanego.
Jeżeli dieta po 1 tygodniu nie przyniesie poprawy należy zgłosić się do lekarza.

Czy robione były badania w kierunku H. pyroli?

Leczenie takiego zapalenia żołądka i dwunastnicy trwa około 6 tygodni i dolegliwości wycofują się stopniowo. Nie znam konkretnie na jakiej podstawie było to rozpoznanie postawione, jaki jest dokładny obraz z badania gastroskopowego jeśli takie badanie było wykonane. Jeśli nie odczuwa Pan efektu działania leków proszę w tej sprawie kontaktować się z lekarzem prowadzącym. Być może wystarczająca będzie tylko modyfikacja leczenia.