Przewlekłe zapalenie żołądka z przekrwieniem wywołane bakteria H. pyroli

od marca boli mnie żołądek.W lipcu wykryto przewlekłe zapalenie żołądka z przekrwieniem wywołane bakterią h.pylori.Ból ustąpił po antybiotykach,potem brałam porprazol 2 miesiące, ale po miesiącu stosowania ból powrócił, a z nim mdłości, brak apetytu. Ból nasila się bo jedzeniu. Ból jest taki pieczący, ssący. Była, u lekarza kilka tygodni temu i znowu przepisano mi porprazol, ale ból nie znika.

Witam. W takiej sytuacji należy podwoić stosowaną dotychczas dawkę leku. Należy również pamiętać o stosowaniu go na czczo, 30 minut przed śniadaniem oraz przestrzeganiu odpowiedniej, lekkostrawanej diety