Przewlekłe zmęczenie i niedowaga

Witam. Mam 16 lat, mam 176 cm wzrostu i ważę 61 kg, a więc jestem strasznie chudy. Jestem osobą bladą, bardzo często jestem osłabiony (tzn. czuje się tak jakbym w ogóle nie spał) niekiedy miewam bóle pleców, trudności z oddychaniem oraz szybko się męczę. W internecie przeczytałem, że są to objawy białaczki. A więc tak jak napisałem w tytule- czy jest to białaczka? Czy może mam się tym nie przejmować? P.S kiedyś miałem też krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania zębów.
16 LAT ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

W celu diagnostyki i wykluczenia m.in. białaczki należy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego/pediatry w celu dokładnego zbadania i zlecenia odpowiednich badań.

Tego typu objawy, przewlekłego zmęczenia, niedowagi itp. są bardzo częste w czasie dojrzewania i związane są ze znacznie zwiększonym metabolizmem nastawionym na anabolizm, czyli procesy twórcze.
Wśród badań które należy na pewno wykonać jest badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym - może ukazać najczęstszą przyczynę osłabienia w tym wieku, czyli niedokrwistość.

Proszę być dobrej myśli i zgłosić się ze swoim problemem do lekarza.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.