Przewlekly ból brzucha i biegunka

Jestem kobietą, mam 21 lat, mam stałego partnera od roku. Obecnie jestem za granicą Polski, jutro wracam do Polski. Problem polega na tym, że od 4 dni mam bardzo rozwodnioną biegunkę, ostry ból brzucha (od podbrzusza po mostek). Dzisiaj jest trochę lepiej, aczkolwiek co jakiś czas pobolewa (sobota, niedziela, poniedziałek w łóżku), okropny ból pleców, właściwie na wysokości nerek, tak że nie mogłam się ruszać. Brałam gripex, maść rozgrzewającą, do tego drgawki, gorączka. Biorę tabletki antykoncepcyjne, aczkolwiek miesiączka równe 2 tyg. temu była bardzo skąpa, a właściwie było to lekkie plamienie. Zmuszam się, żeby pić, nie mam ochoty jeść, chociaż czuję głód (sobota kawałek suchego chleba, niedziela nic, poniedziałek zwykle kukurydziane płatki z odrobiną ciepłego mleka, co dziwne mleko było świeże, a czułam dziwny "smród", męczyły mnie później parę godzin mdłości, nie potrafię opisać jak bardzo śmierdziało to mleko, gdzie nikt z domowników nie czuł tego, dzisiaj zjadłam kilka orzechów laskowych). Jestem 8 lat po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego, 5 lat po skręcie jelit - powód zrosty po wyrostku. Spore problemy z lędźwiami, właściwie nie mogę sie schylać, ponieważ mam osłabione kolana i ciężko mi później wstawać a co dopiero wyprostować się. Nie jestem osobą otyłą. BMI mam w porządku. Ból prawdopodobnie nerek (pleców) jest nie do wytrzymania. :( Proszę o podpowiedź.

Witam! Powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza. Rozlany ból brzucha jaki Pani opisuje może świadczyć o zapaleniu otrzewnej, w którym konieczne jest natychmiastowe podjęcie leczenia operacyjnego. Jest to stan zagrożenia życia i zwlekanie z leczeniem może skończyć się tragicznie. Jeśli dodatkowo brzuch jest twardy, napięty i bolesny przy ucisku proszę nie zwlekać z wizytą. Zapalenie otrzewnej może być spowodowane przedziurawieniem przewodu pokarmowego, zapaleniem trzustki lub może rozwinąć się samoistnie. Ból brzucha, jaki Pani opisuje może również być spowodowany kamicą nerkową i zapaleniem trzustki. Oba te stany wymagają hospitalizacji a zapalenie trzustki jest stanem zagrożenia życia. Kamica nerkowa charakteryzuje się również silnym bólem przy uderzeniu w okolicę lędźwiową. Również choroby ginekologiczne takie jak ciąża ektopowa, ostre zapalenie narządów miednicy mniejszej, skręcenie przydatków może powodować takie objawy. Nie jest możliwe postawienie diagnozy bólu brzucha bez zbadania pacjenta. Dlatego ponownie nalegam na szybkie udanie się do lekarza. Pozdrawiam,