Przewlekły kaszel a podejrzenie refluksu żołądkowo-jelitowego

Witam! Mam duży problem z kaszlem. Mam 60 lat. Bardzo ciężko wykaszlać flegmę. Kaszlę od około 3 lat. Wcześniej kaszel nie był tak męczący i intensywny. W tym roku od marca jest naprawdę ciężko. W marcu internista leczył mnie lekarstwami na przeziębienie. Pomogło do początku czerwca. W czerwcu prywatnie poszłam do pulmonologa. Pani doktor leczyła mnie lekami na refluks i sterydami w spray - pomogło do końca sierpnia. Tym razem, ta sama pani pulmonolog stwierdziła, że mam zapalenie oskrzeli. Przyjmowałam bardzo mocny antybiotyk (podrażnił trzustkę, również zaczęły wypadać włosy). Pomogło. Znów kaszlę od początku listopada. Czy ktoś może mnie wyleczyć, może być odpłatnie. Mam wykluczoną gruźlicę, tomografia płuc też dobra, spirometria prawidłowa. Proszę o pomoc w mojej sprawie. Pozdrawiam

Witam! Efektywne leczenie mozliwe jest po ustaleniu przyczyny. Kaszel bowiem jest tylko objawem. Jeśli w badaniu gastroskopowym stwierdzono refluks żołądkowo-przełykowy, należy stosować odpowiednie leki oraz unikać pozycji leżącej bezpośrednio po posiłkach, a także spożywania obfitych posiłków, zwłaszcza przed snem. Oczywiście należy wykluczyć też kolejna infekcje układu oddechowego. Możliwe jest iż za każdym razem przyczyna kaszlu była inna, bądź też stwierdzone dotąd przyczyny nakładały się na jeszcze nie wykrytą. Warto udać się do lekarza rodzinnego i powiedzieć, że problem wciąż istnieje - jest to podstawa do pogłębienia diagnostyki - do decyzji lekarza pozostaje jej tryb - ambulatoryjny lub szpitalny. Pozdrawiam