Przewlekły kaszel i katar. Czy to alergia?

Witam serdecznie! Już sama nie wiem co mam robić - mój syn (4 lata) ma od paru tygodni kaszel, co tydzień chodzę z nim do lekarza i albo dają mu syrop na kaszel, albo antybiotyk, a i tak nic nie pomaga, nadal kaszle - w nocy mało, ale w dzień często i to mocno. Ma też katar, czasem zielony, ale z reguły bezbarwny. Czy to może być alergia, czy coś innego? Chcę iść w poniedziałek i poprosić lekarza o skierowanie do laryngologa - może on coś pomoże, bo ja już czuję się bezradna. Serdecznie pozdrawiam, Ewelina C.

ponad rok temu

Witam serdecznie.
Rozumiem Pani niepokój.
Rzeczywiście, jeżeli mimo leczenia objawy nie ustępują, trzeba wziąć pod uwagę, że przyczyną kaszlu może nie być infekcja a na przykład alergia lub astma.
Kaszel może również być wynikiem spływania wydzieliny z noska po tylnej ścianie gardła.

Wizyta u laryngologa jest dobrym pomysłem, jeżeli lekarz wykluczy schorzenia laryngologiczne proszę rozważyć wizytę u alergologa.

Pozdrawiam