Przewlekły kaszel i płyn w płucach

Witam! KIedys dusil mojego wojka kaszel z dwa miesiace mial,az wkoncu poszedl do lekarza (a nigdy nie palil papierosow) i skierowali go zaraz do szpitala. Tam zrobili mu badania i okazalo sie,ze ma wode w prawym plucu,a takze spuchla mu noga od tej wody. Tez strasznie wyszczuplal. Czy da sie go wyleczyc? I co to moze oznaczac? Jaka jest tego przyczyna?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane objawy mogą być objawem wielu chorób i skierowanie do szpitala jest bardzo dobrą decyzją. Głównymi przyczynami mogą być: niewydolność serca,wady zastawek serca oraz choroba nowotworowa. Leczenie zależy już od dokładnego rozpoznania, wyniku badań dodatkowych.