Przewlekły kaszel po przeziębieniu

Witam, chciałabym poradzić się w sprawie "przeziębienia". Chodzi o to że od ponad miesiąca męcze się z katarem, bólem gardła i napadami duszącego kaszlu z flegmą. Byłam u lekarza, na początku leczylam sie tylko deflegminem, potem dostalam antybiotyk ktory bierze sie trzy dni nazywa się azit czy jakośtak. Niestety duszący kaszel został (nadmieniam ze jestem osoba palaca od roku, ale nie pale od okolo tygodnia) proszę o rade jak postepowac dalej. Czy to powiklania po przeziebeniu ktore same mina?

Milena Lubowicz

Może być tak, że kaszel spowodowany jest nadwrażliwością oskrzeli po infekcji. Jednak jeżeli by Pani nie widziała poprawy proszę jeszcze raz udać się do lekarza gdyż ostateczną odpowiedź może dać tylko badanie lekarskie i ewentualnie badania dodatkowe. I bezwzględnie proszę nie palić!
Pozdrawiam