Przewlekły stres i zaburzenia lękowe

Jak poradzić sobie z ciągłym stresem? wpędziłam się w nerwy. Wszystko budzi we mnie lęk (każda myśl). Takie lęki trwają już kilka miesięcy i są bardzo męczące. Boję się w sumie wszystkiego, co jest w stanie wymyślec moja wyobraźnia. Czytam opisy różnych chorób w Internecie i szukam objawów. Towarzyszy mi też strach przed wszystkim (nie tylko chorobami) w każdej minucie dnia. Zapisałam się już do psychologa, ale czy sama z siebie mogę jeszcze coś zrobić? Chcę jak najszybciej się tego pozbyć.

Pierwszy krok już Pani zrobiła. Pójście i skorzystanie z pomocy to najlepsze co może Pani dla siebie zrobić. Proszę jednak nie spodziewać się szybkiego efektu. Na rezultaty terapii i zmiany trzeba poczekać. Psychoterapia to nie magia, nic nie dzieje się tam za dotknięciem czarodziejskiej różdżki a jedynie poprzez pracę.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
podjęła Pani bardzo dobrą decyzję umawiając się na wizytę do psychologa. Wspólnie wypracujecie cel pracy i specjalista pomoże przejść Pani tę drogę. Życzę wszystkiego najlepszego
Monika Prus

Witam. Sama z sibie może Pani starać się opanowywać swój lęk, swoje myśli, zeby to Pani nimi kierowała a nie one panią. Choć przypuszczam, ze tak też Pani próbowała sobie radzić.
Magdalena Brabec

Witam,
rozumiem jak bardzo męczący może być uporczywy i silny lęk. Bardzo dobrze Pani zrobiła zapisując się do psychologa. Istnieją różne metody pracy z lękiem jednak wszystkie wymagają czasu. W uzasadnionych przypadkach stosuje się leczenia farmakologiczne, w tym celu musiałaby się Pani udać do lekarza psychiatry, w razie potrzeby psycholog Panią skieruje. Z tego co pani pisze słyszę, że ma Pani ogromna chęć i motywację do pracy nad swoim problemem, to bardzo dobrze. W tej chwili najlepiej byłoby zaczekać na wizytę u psychologa, on z pewnością zaleci Pani odpowiednie działania.

Opisane przez Panią objawy sugerują lęk uogólniony. Zapisanie się na terapie to bardzo dobry pomysł, ponieważ tego typu zaburzenia najlepiej leczy się właśnie psychoterapią. Dodatkowo można pomyśleć o konsultacji z psychiatra, który mógłby doradzić wspomagająco jakąś farmakoterapię, która złagodziłaby odczuwane objawy na początek, by łatwiej zacząć pracę terapeutyczną.

Witaj,
Postąpiłaś najlepiej jak można.Dodałabym tylko,żebyś upewniła się,czy psycholog ma równocześnie kwalifikacje do prowadzenia psychoterapii.Lęki są objawem nerwicowym,wymagają specjalnej wiedzy.
Ale to tylko informacja.Sama możesz/powinnaś/zrezygnować z samostraszenia się w Internecie a w zamian za to nawiązać rozmowę z innymi ludżmi "na żywo",gdyż nie jest rzadkością,że wyłączenie się z realnych kontaktów na korzyśc internetowych samo w sobie nie jest żródłem lęku /Trzeba przecież "zejśc na ziemię"a ta najczęściej jest całkiem odmienna niż świat wirtualny/.
Tak więc zacznij od odstawienia komputera.
Pozdrawiam.