Przewlekły suchy kaszel - RTG płuc

Witam. Mam do Państwa pytanie. Od ok. roku mam such kaszel, od 3 miesięcy nie palę, a od około 2 tygodni czasem odczuwam ból w prawej części klatki piersiowej. Lekarz skierował mnie na szereg badań: alergologiczne, laryngologiczne, badania krwi, moczu, EKG i RTG płuc. Właśnie do RTG płuc mam pytanie. W opisie lekarz radiolog napisał, że nie ma zmian, więc zastanawiam się skąd ten ból? Załączam RTG moich płuc i mam prośbę, czy ktoś mógłby jeszcze raz zerknąć, czy jest ono ok.? Zastanawiają mnie te przejaśnienia po obu stronach płuc - na stronie umieściłem obraz RTG moich płuc: http://www.iv.pl/images/jd16e9y2bt2yxrg8s5my.jpg. Co do pozostałych badań, czekam na wyniki i mam nadzieję, że uda się zdiagnozować przyczynę kaszlu. Wiek: 29. Waga: 112. Wzrost: 186. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam, Marcin

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przedstawionym rtg klatki piersiowej nie widzę również nieprawidłowości, aczkolwiek jakość zdjęcia i możliwość interpretacji nie jest tak dobra, jak przy oglądaniu w pracowni rtg. Moim zdaniem, zdjęcie nie zawiera nieprawidłowości mogących powodować ból w prawym boku. Proszę więc dokończyć zaplanowaną diagnostykę, aby wyjaśnić przyczynę dolegliwości.

Pozdrawiam.