Przeziębienie a spóźniająca się miesiączka

Tydzień spóźnia mi się miesiączka.. staraliśmy się z mężem o dziecko więc jest to wspaniała wiadomość, ale niestety martwie się ponieważ kilka dni temu zachorowałam.. dopadło mnie przeziębienie i gorączka 38,3. zażyłam Apap. Po gorączce pojawiło się zakażenie intymne.. (pieczenie).. lekarz rodzinny zapisał mi Clotrimazolum.. do lekarza ginekologa mam wizyte dopiero w przyszłym tygodniu i strasznie sie martwię czy w tak wczesnym etapie ciązy cos moze zagrazac dziecku? Proszę o pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę wykonać test ciążowy w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Bez względu na wynik, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.