Przeziębienie, kaszel, ból gardła, katar i ból zatok

Witam! Od prawie tygodnia męczy mnie przeziębienie tj.kaszel,ból gardła(aktualnie już b.delikatny),katar i lekki ból zatok,oraz mam mniej sily i się ciągle pocę.Gorączki nie mam.Biore dostępne leki bez recepty,ale idzie to opornie.Bylem u lekarza 2 dni temu i powiedział,że taka pora roku i przepisal mi neosine 500mg. Piję też flegaminę i łykam nasivin.Jak długo to może jeszcze trwać?;/ Ostatnio miałem wirusówkę w połowie stycznia.Nie mogę pójść na zwolnienie,bo mam ogrom pracy. Mam się martwić?

Jeśli objawy ustępują i jest pani pod opieka lekarza nie ma większych powodów do niepokoju. Proponuje jednak postarać się bardziej dbać o siebie, bo stres i nadmiar pracy prowadza do obniżenia odporności i właśnie częstych infekcji. Nie mówiąc już o tym ze najlepszym lekeim na popularne "przeziębienia" to je wyleżeć w łóżku.