Przezierność karku - czy wymiary są prawidłowe?

Bardzo proszę o interpretacje wyniku badań. Bardzo się niepokoję czy wynik jest prawidłowy: CRL 51,7 mm 11 tyg + 6 dni NT 1,8 mm, nieznacznie powyżej 75 centyla, kość nosowa 2,0 mm.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przezierność karkowa (NT) jest markerem wad serca płodu, aberracji chromosomowych (zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Turnera), ale też innych wad rozwojowych. Uznaje się, że wymiar nie większe niż 2,5 mm nie wskazuje na nieprawidłowości w rozwoju. Im bardziej NT przekracza 2,5 mm tym większe ryzyko, że płód obarczony jest poważnymi wadami genetycznymi.

W Pani przypadku wymiar ten jest całkowicie w normie, może Pani w spokoju oczekiwać przyjścia na świat zdrowego dzidziusia.

Pozdrawiam serdecznie!