Przeżywanie ciągłego stresu

Mam pytanie? czemu moje życie jest ciągłym stresem? Przejmuję się wszystkim rozmyślam wszystko i ciągle mam poczucie że zdarzy się coś złego. nie mogę wogóle odpocząć psychicznie nie umiem wogóle odpoczywać już nie wiem co robić:(

Trudno wysunąć jakikolwiek wniosek, ponieważ nie przedstawi ła Pani sytuacji rodzinnej, zawodowej/szkolnej. Jedyne, co mogę zalecić do konsultacje psychologiczne w celu znalezienia odpowiedzi na Pani pytania. Psychoterapia jest odpowiednia także do znalezienia rozwiązania

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, odczuwanie stresu zależy w dużym stopniu od tego jakie znaczenie przypisujemy różnym sytuacjom w życiu.Jeżeli tylko wyobrażamy sobie, że w naszym życiu wydarzy się coś złego to cały nasz organizm zaczyna funkcjonować, zarówno na poziomie emocjonalnym jak i fizjologicznych jak gdyby to działo naprawdę. Czyli czujemy się przygnębieni, smutni, odczuwamy napięcie czy np. ból w klatce piersiowej - typowe dla nas objawy stresu. Pani przeżywa stres zarówno wirtualnie - prognozując złe wydarzenia, jaki realnie doświadczając czasami przykrych sytuacji. Zachęcałabym Panią do zrobienia bilansu - sukcesów i porażek w swoim życiu, przyjrzenia się swoim osiągnięciom i mocnym stronom. Dobrym sposobem jest także poćwiczenie wizualizacji, takie treningi może Pani znaleźć w internecie. Wzmocnią Pani wiarę w siebie i pomogą się odprężyć.
Z pozdrowieniami
M. Prus