Przybieranie na wadze i brak ochoty na seks po przyjmowaniu tabletek OC-35 na zespół policystycznych jajników

Mam nadzieje,że państwo mi pomogą. Od zawsze miałam problem z okresem, poszłam do ginekologa, przepisał mi OC-35 bo mam zespół policystycznych jajników, mam małe pęcherzyki wkoło jajników. Biorę tabletki już prawie rok, poprawy w nadmiernym owłosieniu nie widzę, za to zaczęłam tyć, a nie jem więcej, a nawet więcej uprawiam sportu. Przytyłam około 10 kg. Straciłam ochotę na seks całkowicie. i teraz moje pytanie czy powinnam je odstawić? a może są źle dobrane? co mam robić? Proszę o pomoc.

Samo USG nie wystarcza do rozpoznania PCO. Tabletki mogą powodować przyrost wagi jak również spadek libido. Nie wiem czy leczenie hormonalne jest u Pani konieczne- proszę przedyskutować to ze swoim ginekologiem.