Przybieranie na wadze u niemowlęcia karmionego piersią

Moja córka urodziła się 18/09/2014 z wagą 3720 w dniu wypisu miała 3490a w dniu 23.10.2014 położna stwierdziła, że zbyt mało waży. Jestem zaniepokojona jest masą ciała tym bardziej, że jest karmiona piersią na żądanie. To powód do zmartwienia.

niemowlę powinno przybierać około 20-30 gram dziennie , na piersi czasem tak się męczy że nie dojada, warto mieć przygotowane odciągnięte mleko w butelce i po karmieniu piersią podać jeszcze z butelki. W książeczce zdrowia dziecka ma pani siatkę centylowa gdzie można sprawdzić czy dziecko dobrze przybiera i czy mieści się w normie