Przyczyna opóźnienia miesiączki i plamień międzymiesiączkowych

Witam! Jestem właśnie w 44 dniu cyklu i od tygodnia mam brązowe plamienia, a okresu ani śladu. Od kilku dni po planowanej miesiączce zrobiłam już 2 testy ciążowe oraz przedwczoraj, tj. w 42 dniu cyklu trzeci, który też dał wynik negatywny. Wczoraj udałam się na wizytę do ginekologa, z której nie jestem usatysfakcjonowana. Nie miałam zrobionego USG, a lekarka wykluczyła ciążę. Czy to możliwe po samym badaniu ginekologicznym bez wykonania USG? Lekarka w czasie badania najpierw powiedziała, ze właśnie rozpoczyna mi się okres, bo widzi krwawienie z szyjki, a po moim przypomnieniu, że od tygodnia mam już takie baardzo mizerne plamienie, stwierdziła, że to też wygląda jak okres okołoowulacyjny, gdyż śluz jest ciągliwy. I że mam czekać na okres. To wszystko nie trzyma mi się kupy... Dodam, że ostatni cykl też poprzedzony był kilkudniowym plamieniem, ale nie opóźnił się aż tak bardzo jak teraz. Co może być przyczyną takiego opóźnienia miesiączki oraz tak długotrwałego plamienia? Jeśli chodzi o dane dot. możliwości zapłodnienia, to w 31 dniu cyklu odbył się stosunek z finałem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Plamienia międzymiesiączkowe mogą być wywołane wieloma chorobami i zaburzeniami. Badanie ginekologiczne zwykle jest tu podstawowym elementem różnicującym etiologię plamienia. Z Pani opisu wynika, że lekarz miał problem z ustaleniem fazy cyklu i przyczyny nieprawidłowych krwawień. W takich sytuacjach wskazane jest przeprowadzenie badań diagnostycznych. Ze względu na Pani młody wiek oraz czas występowania plamień w pierwszej kolejności wskazane byłoby wykonanie badań hormonalnych. Istnieje bowiem wysokie prawdopodobieństwo, że dolegliwości związane są z zaburzeniami hormonalnymi. W przypadku potwierdzenia wstępnych przypuszczeń leczenie polega na przyjmowaniu tabletek hormonalnych.

Pozdrawiam