Przyczyna powstawania krostek w okolicy dekoltu, szyi i twarzy

Krostki w okolicach dekoltu,tyłu szyi oraz twarzy.Cerę mam ładną, zawsze bez wyprysków.Od kilku dni pojawiają się nowe krostki,biorę allertec.Jaka jest przyczyna i podłoże ich powstawania ? Proszę o pomoc !

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą mieć podłoże alergiczne. Nie można wykluczyć innej przyczyny. W przypadku utrzymywania się zmian konieczna będzie wizyta u dermatologa.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z alergią na jakiś czynnik znajdujący się w otoczeniu.