Przyczyna zawrotów głowy

Witam. Sprawa jest dosyć zawiła. Na wstępie powiem, że oprócz tego, co robią lekarze, próbuję zdiagnozować się we własnym zakresie. Moim problemem są nieustanne zawroty głowy, które pojawiły się około miesiąc temu. Nieważne, czy stoję, czy leżę, czy siedzę, caluteńki czas czuję się jakbym wstał na konkretnym kacu. Co ciekawe, nie mam oprócz tego żadnych zachwiań równowagi. Moja percepcja jest ograniczona tylko i wyłącznie w wyniku tych zawrotów. Nie mam absolutnie żadnych nudności, bólów ani gorączki. Badania krwi wykazały normę żelaza i magnezu. Tarczyca w normie. EKG dobre (wykazano lekko podniesione ciśnienie i tętno, ale usprawiedliwiam to tym, że porządnie stresowałem się podczas badania). Badania u laryngologa wykluczyły zapalenie ucha środkowego oraz uszkodzenie błędnika.

Często mierzę ciśnienie tętnicze. Wynik średni to około 132/75 mmHg. Ciężko mi znaleźć punkt odniesienia dlatego, że ten stan pojawił się dosłownie nagle (wykluczam awitaminozę). Odżywiam się w miarę zdrowo. Mówiąc w miarę, mam na myśli zwykłą studencką dietę wspomaganą kompleksem witaminowym. Mam 19 lat, mierzę 172 cm wzrostu, ważę 63 kg, często chodziłem na basen. Teraz tego nie robię, ponieważ wydaje mi się to niebezpieczne z uwagi na mój stan. Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie zdarzyło. Nikt w rodzinie z tego co wiem nie posiadał podobnych objawów. Doszedłem do wniosku, że może to być spowodowane nadużywaniem alkoholu, więc odstawiłem go kompletnie. Nie patrzę łapczywie na piwo (nie piję wódki) ani na jakikolwiek inny trunek. Wykluczam w ten sposób alkoholizm. Nie czuję potrzeby spożywania (w wakacje spożywałem sporo). Od dwóch tygodni nie dotknąłem niczego z alkoholem. Zmian jakichkolwiek nie czuję. Cóż więcej powiedzieć, nie mam problemów z koncentracją, nic mi nie jest z wyjątkiem nieustannego uczucia kręcenia się w głowie. Pytam wprost i proszę o pomoc - co mi dolega? Pewnie nie jest Pan/Pani w stanie odpowiedzieć jednoznacznie - to zrozumiałe, jednak proszę o jakiekolwiek nakierowanie mnie. P.S. Dodam jeszcze, że około półtorej godziny przed wystąpieniem zawrotów zostałem mocno zduszony w klatce piersiowej przez kolegę.

Pytanie zadane 25-09-2011r. o 02:51
lek. Joanna Gładczak porady udziela lek. Joanna Gładczak

lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.

Porada eksperta

Witam serdecznie.

Najczęstszymi przyczynami zawrotów głowy są schorzenia laryngologiczne oraz neurologiczne.

Pierwszą przyczynę ma Pan już wykluczoną. Wykonał Pan również podstawowe badania laboratoryjne - również nie wyjaśniły przyczyny objawów. Teraz pora na wizytę u neurologa, który po zbadaniu, dokładnym zebraniu wywiadu oraz najprawdopodobniej po wykonaniu badań dodatkowych będzie mógł więcej powiedzieć o przyczynie Pana dolegliwości.

Powodem dolegliwości mogą być między innymi zmiany zlokalizowane w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa, problemy z krążeniem mózgowym ( z przepływem przez ośrodkowy układ nerwowym lub ucho wewnętrzne) czy schorzenia móżdżku.

Warto również wybrać się na wizytę do okulisty w celu wykluczenia okulistycznych przyczyn objawów (m.in. jaskra, zwyrodnienie siatkówki czy choroby mięśni gałki ocznej).
Polecam jeszcze Panu artykuł poświęcony tej tematyce - http://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Pozdrawiam.

Artykuły na ten temat:
Dyskusje na ten temat na Forum Zdrowie »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Czy stres może być przyczyną zawrotów głowy?

Jestem 37 mężczyzną, od około miesiąca czasu nasiliły się zawroty głowy, duszności oraz bóle...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Przyczyny zasłabnięcia, prawidłowe EKG.

Witam! Jestem mężczyzną, mam 24 lata. W zeszłym roku zasłabłem 2 razy. Wykonałem badanie EKG,...

lek. Katarzyna Janota Porady udziela lek. Katarzyna Janota specjalista chorób wewnętrznych, współautorka publikacji z zakresu mikrobiologii i endokrynologii.
Zawroty glowy - do psychiatry czy neurologa? Co mi jest?

Dzień dobry. Mam 28 lat, jestem mężczyzną. Mój problem polega na tym, że od dłuższego...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Czy to są napady paniki?

Mam 15 lat i od czasu kiedy zemdlałam w kościele odczuwam nagłe przypływy ciepła, zawroty w...

mgr Arleta Balcerek Porady udziela mgr Arleta Balcerek psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
Co się dzieje - zawroty głowy?

Od 3 dni mam zawroty głowy, ale tylko jak się położę czy wstanę, a nawet jak przewrócę...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Zawroty głowy podczas aktywności fizycznej

Witam! Mam 16 lat. Od kilku lat mam co każdy WF zawroty głowy. Kiedy gramy np. w siatkówkę,...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Co powoduje zawroty głowy i zaburzenia widzenia?

Od tygodnia mam dziwne problemy. Kręci mi się w głowie, widzę jakbym był pod lekkim wpływem...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij