Przyczyny bólu i kołatania serca

Witam Pana mam 13 lat od pewnego czasu mam dziwne objawy czyli np bol pod lewa lopatka ,boli mnie serce i kolatania Panie doktorze prosze o szybka odpowiedz

13 LAT ponad rok temu

Witam
Ból w okolicy serca pojawiający się u osob w twoim wielu najczęściej ma podloze nerwicowe lub jest związany ze zmianami fizjologicznymi zachodzącymi w trakcie dorastania (nerwobóle międzyżebrowe), nie mozna jednak wykluczyć jego przyczyny kardiologicznej dopóki nie zostaną wykonane takie badania jak ekg czy echo serca. O swoich objawach powinnas powiedzieć rodzicom i wspólnie zglosić się do lekarza internisty. Jeśli badania nic nie wykażą a bóle będa utrzymywały się doradzałabym wizytę u psychiatry dzieciecego. Pozdrawiam serdecznie