Przyczyny bólu po lewej stronie brzucha i pleców

Witam, 14 lat temu miałam usuwane kamienie żółciowe laparoskopią. Od kilku dni (konkretnie od poniedziałku) mam opasujące bóle, lewostronne, mniej więcej od pasa do poniżej lewej piersi, do tyłu i do lewej łopatki. Nie są one ostre, ale ćmiące, przeszkadzające, z takimi samymi objawami: jak zaczyna boleć, to mam leciutkie dreszcze i robi mi się zimno, potem boli, boli, boli, a jak troszkę przechodzi, to robi się bardzo gorąco. Dodatkowo mam gazy i dziwne burczenie w środku (tak jakbym była głodna). O czym mogą świadczyć opisane objawy? Nadmieniam, że jestem przeziębiona i wczoraj byłam u lekarza internisty, któremu powiedziałam o tych bólach i Pani Doktor na leżąco zbadała mój brzuch i okolice. Powiedziała, że to mogą być nerwobóle. Ale wieczorkiem przypomniałam sobie, że przed 14 laty (przed usunięciem kamieni) też miałam podobne dolegliwości. Proszę o informację czy kamienie, pomimo ich wcześniejszego usunięcia, mogą pojawić się znowu? Do jakiej specjalności lekarza powinnam się udać, aby postawił diagnozę? Może trzeba wykonać jakieś badanie? Martwię się, ponieważ ja reaguję na ból dopiero wtedy, kiedy choroba jest w stanie zaawansowanym. Pozdrawiam.

Witam!

Opisane dolegliwości mogą sugerować m.in przewlekłe zapalenie trzustki lub kamicę żółciową. Napisała Pani o zabiegu laparoskopowym w leczeniu kamicy jako usuwanie kamieni. Wydaje mi się bardziej prawdopodobne, że była to operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego w przypadku jego kamicy, natomiast usuwanie kamieni zazwyczaj wykonuje się w przypadku kamicy przewodowej drogą endoskopową. W przypadku laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego nawrót kamicy jest mało prawdopodobny, chyba że byłaby to kamica przewodowa (co jest rzadkie). Przyczyną tych dolegliwości mogą być również nerwobóle, gdyż opisane dolegliwości (gazy itd.) mogą być okresowe. Problem należy skonsultować z gastroenterologiem w celu postawienia dokładnego rozpoznania i zastosowania odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam serdecznie!