Przyczyny ciąży obumarłej

Witam.
Jestem w 8 tygodniu ciąży, w 6tygodniu trafiłam do szpitala z brązowym plamieniem. Dodam, że było niewielkie. Moja lekarz prowadząca zrobiła mi od razu usg dla upewnienia i wszystko było dobrze widać, nawet było bijące serduszko. Będąc w 7 tygodniu na badaniu kontrolnym usg nie było widać bijącego serduszka, ale dzidzia podrosła z 7,3mm do 12,3mm. Miałam kolejne badanie usg i znowu stwierdziła ze serduszko nie bije.
Lekarz powiedziała, że może to być ciążą obumarła. Dodatkowo kazała dla pewności zrobić badanie BHCg i je powtórzyć za dwa dni. I raz jeszcze umówiła na usg w przyszłym tygodniu. Od tamtej pory co jakiś czas brudzę w kolorze brązowym, wydostają się jakieś nitki, Dodam że od wizyty w szpitalu biorę **** (lek o działaniu progestagennym) 3x dziennie.
Nie wiem co mam o tym myśleć, boję się, że to prawda.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Najważniejszym dowodem, że zarodek czy też płód jest żywy, jest uwidocznienie bicia jego serca w badaniu USG. Jeśli więc i tym razem okaże się, że bicia serca nie widać, niestety trzeba będzie zdiagnozować ciążę obumarłą. Potwierdzeniem może być brak wzrostu stężenia betaHCG we krwi. Czasem zdarza się, że ciąża obumiera, lecz nie od razu dochodzi do poronienia jej (nazywamy to poronieniem zatrzymanym, missed abortion).  Plamienie, które Pani obserwuje, może zapowiadać poronienie. Możliwe jednak, że konieczne będzie wyłyżeczkowanie jamy macicy. Póki co, czekamy jednak na wynik badania USG.
Pozdrawiam serdecznie!