Przyczyny depresji u 26-latki

witam pisze z zapytaniem czy to możliwe ze w wieku 26 lat mogę mieć depresje mam ochotę płakać bez przyczyny i taki stan utrzymuje sie już dość długo mam super znajomych i przyjaciół ale gdy ich nie ma zastanawiam się co ja robię na tym świecie staram sie znależć coś co sprawiać mi przyjemność ale nie ma czegoś takiego nic mnie nie cieszy mam dziwne uczucie jak bym dusiła sie na tym świecie nie wiem co mam robić

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Rozpoznane depresja jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz. Ponieważ depresja jest chorobą o sposobie leczenia decyduje lekarz a nie psychoterapeuta.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Depresja ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.