Przyczyny i wyleczalność pokrzywki

Czy pokrzywka jest choroba wyleczalna. Jakie sa jej przyczyny

Witam,

Pokrzywka to choroba, w przebiegu której na skórze, pod wpływem zadziałania jakiegoś czynnika, tworzą się wypukłe blade bąble otoczone zaczerwienieniem.
Istnieje wiele przyczyn powstawania pokrzywki:
- pokrzywka może mieć charakter alergiczny (np. w razie uczulenia na alergeny kota) lub niealergiczny (w razie reakcji na niektóre leki).
- pokrzywki fizykalne wywołują czynniki fizyczne, takie jak zimno, ucisk czy światło słoneczne.
- pokrzywki mogą się pojawić także u chorych z zakażeniami (np. wirusowymi zakażeniami wątroby), nowotworami, chorobami autoimmunologicznymi i innymi schorzeniami.

Pokrzywka przewlekła występuje u 1% chorych, częściej u dorosłych niż u dzieci.

Pozdrawiam serdecznie.