Przyczyny krwawienia międzymiesiączkowego

Witam, Ostatnią miesiączkę miałam 26 lipca. Dzień przed miesiączką współżyłam z moim mężem bez zabezpieczenia (jednym słowem poszliśmy na całość). Ok. półtora tyg. później (od 8 sierpnia) miałam 4-, 5-dniowe, lekkie brązowawe plamienie. Towarzyszyły temu silne bóle brzucha. Następnie kolejny tydzień miałam spokoju, a od dwóch tygodni znów codziennie boli mnie brzuch, bardzo boli mnie przy tym kręgosłup w okolicy lędźwiowej. Ból jest czasami tak silny, że rozchodzi się na pośladki (skurcze pośladków). Ból jest okresowy, tzn. że nie boli mnie cały czas, tylko kilka razy dziennie, ale tak bardzo czasami, że trudno to wytrzymać. Czy mogę być w ciąży? Dodam, że współżyliśmy na wyjeździe nad morzem. Słyszałam, że zmiana klimatu i sprzyjające jej wysokie temperatury mogą mieć wpływ na zajście w ciążę. Proszę o szybką odpowiedź.

Witam! Przede wszystkim proszę udać się do apteki i kupić test ciążowy, mimo że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę dzień przed miesiączką jest niewielkie. Niezależnie od jego wyniku powinna Pani udać się do ginekologa aby zdiagnozować przyczynę krwawień występujących między miesiączkami i bólów brzucha. Krwawienia związane z ciążą mogą wstępować przy zagnieżdżeniu zarodka w macicy a także przy stanach zagrażających ciąży jak np. poronienie zagrażające lub ciąża ektopowa. Krwawienie może wystąpić również bez przyczyny jako fizjologiczne plamienie w środku cyklu albo jako powikłanie stosowania środków antykoncepcyjnych. Ból w miednicy może być wywołany przyczynami ginekologicznymi i nieginekologicznymi. Do pierwszych zalicza się między innymi zapaleniem narządów miednicy mniejszej, ciążę ektopową, pęknięcie torbieli jajnika, skręcenie przydatków lub poronienie zagrażające. Do przyczyn nieginekologicznych zaliczamy zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie uchyłku, choroby układu moczowego i zapalenie węzłów chłonnych krezki. Aby poznać przyczynę musi być Pani zbadana przez ginekologa. Pozdrawiam