Przyczyny lekko zaczerwienionej skóry wokół ust

Od czego lekko zaczerwieniona skóra wokół ust, czy to świadczy o wysuszonej skórze i trzeba nawilżyć? Pozdrawiam

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
przyczyn zaczerwienienia skóry wokół ust proszę szukać w niedostatecznym nawilżeniu i natłuszczeniu (pomogą pomadki ochronne, wazelina) lub jest to alergia - w tym przypadku proszę zaobserwować czynnik pokarmowy, który wywołuje u Pana taką reakcję i spróbować go wyeliminować. Zalecam konsultację u dermatologa. Doraźnie pomogą leki przeciwhistaminowe OTC.