Przyczyny nierównych źrenicy oka

Dlaczego mam nierówne źrenice oka ? Witam, od parunastu miesięcy mam nierówne źrenice oka. Przynajmniej raz dziennie gdzie źrenica jest szersza mnie boli. Mam codzienne taki stały lekki ból przez paredziesiąt minut. Zdarzyły mi się także krwotoki z nosa jakiś rok temu 3 dni pod rząd po jednym razie i za kolejne pare miesięcy znowu 3 dni pod rząd. Były one dosyć obfite, kapało z niego pare minut. Nie wiem czy może to być nadciśnienie tętnicze albo coś poważniejszego jak guz mózgu albo tętniak.

Mikołaj Cyganok

Witam! Opisywane objawy słusznie budzą Pani/Pana niepokój. Mogą być skutkiem różnych stanów chorobowych, w tym chorób ośrodkowego układu nerwowego. Sugeruje więc udać się do lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość Panią/Pana zbadać i pokierować odpowiednio dalszym procesem diagnostyczno-terapeutycznym.