Przyczyny opóźnienia miesiączkowania

Mam 28 lat, dotąd regularnie miesiączkowałam, co 28 lub 26 dni. W tej chwili jest juź 35 dni i nic, nie mam miesiączki. Czuję się normalnie, nie mam żadnych objawów ciąży. Nie bolą mnie piersi, nie wymiotuję ani nic w tym rodzaju. W dniu, w którym miałam dostać miesiączkę, miałam tylko bóle brzucha i to wszystko. Ostatnio miałam jeden dzień stresów, ale nie sądzę, żeby to miało jakiś wpływ. Z chłopakiem nie uprawiałam seksu tylko pieściliśmy się rękami. Dlaczego nie mam miesiączki i co mam zrobić?
28 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyny braku miesiączki mogą być różne: ciąża, stres, niedożywienie, szybki spadek masy ciała, przemęczenie, zaburzenia hormonalne (podwyższony poziom prolaktyny, kłopoty z tarczycą, zespół policystycznych jajników). Proszę udać się do ginekologa - trzeba poszukać przyczyny zaburzeń miesiączkowania.

Pozdrawiam!