Przyczyny ostrej infekcji bakteryjnej

Mam 20 lat, zrobiłam podstawowe badania, ponieważ ostatnio czuję ogólne osłabienie organizmu, zaczeła mi się przesuszać skóra oraz odczuwam osłabienie kondycji włosów, skóry (problemy z cera) i paznokci. Oto moje wyniki: WBC 11,8 PODWYŻSZONE, norma 4,5-11, RBC 5,09 PODWYŻSZSONE, norma 3,5-5, HGB 13,9, HCT 44,1, MCV 86,6, MCH 27,3, MCHC 31,5 OBNIŻONE, norma 31,8- 36,9, PLT 227, RDW-SD 43,1, RDW-CV 14,0, PDW 14,0, MPV 11,8, P-LCR 38,1, PCT 0,27, NEUT# 9,56 PODWYŻSZONE, norma 1,8-7,7, LYMPH# 1,46, MONO# 0,75, EO# 0,04, BASO# 0,01, NEUT% 80,9 PODWYŻSZONE, norma 45- 70, LYMPH% 12,4 OBNIŻONE, norma 20- 45, MONO% 6,3, EO% 0,3, BASO% 0,1, GLUKOZA(jedn. SI) 3,9 OBNIŻONE, norma 4,1- 5,9, GLUKOZA (jedn. tradyc) 70 OBNIŻONE, norma 74-106. To, co mnie szczegolnie niepokoi, to NEUT#, NEUT% oraz LYMPH%. Niestety nie wiem, jak je zinterpretować, czy mam powody do niepokoju i co powinnam w tej sytuacji zrobić? Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry Pani!

Pierwsze, co się nasuwa przy takich wynikach morfologii krwi obwodowej, to ostra infekcja bakteryjna. Jednakże dodatkowe objawy, o których Pani pisze, sugerują, że przyczyna może leżeć gdzieś indziej. Czy ma Pani podwyższoną temperaturę? Możliwe, że cierpi Pani na zaburzenia endokrynologiczne o typie zespołu Cushinga lub choroby Cushinga - należałoby je wykluczyć. Dodatkowo możliwe, że to reumatoidalne zapalenie stawów lub problem z funkcją nerek. Wymagana jest dalsza diagnostyka - proszę udać się do lekarza rodzinnego, bowiem bez dodatkowych danych nie sposób postawić rozpoznania.