Przyczyny podwyższonych monocytów

WITAM .Od roku mam podwyzszone monocyty. Ciagle spada mi chemoglobina i hematokryt .Lekarka ciągle mowi że to nic takiego że nie mam sie przejmować . Czy zeczywiscie monocyty podwyzszone do 15 ,3 to nic takiego .Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższenie wartości monocytów wymaga oceny w oparciu o dane kliniczne. Sugeruję zatem postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Warto jednak wykonać morfologię z rozmazem ręcznym.