Przyczyny pojawienia się krwi po stosunku

Witam,
mam 17 lat i mam takie zapytanie. Dostałam okres i trwał 4 dni następnego dnia już go nie było, dlatego współżyłam z chłopakiem z prezerwatywą i po stosunku jakąś godzinę, poleciała krew, nie jest obfita, ale trwa do teraz. Martwię się czym to może być spowodowane?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Krwawienie po stosunku jest dość typowym objawem nadżerki szyjki macicy. Jeśli sytuacja się powtórzy, proszę udać się do ginekologa. W badaniu będzie on mógł stwierdzić, czy to właśnie jest przyczyną Pani dolegliwości. Możliwe jednak, że krwawienie było po prostu dalszym ciągiem miesiączki (zwłaszcza, jeśli zwykle trwa ona dłużej niż 4 dni).
Pozdrawiam serdecznie!