Przyczyny powstawania ciągłego stanu podgorączkowego po dializach

Mam wszczepiony dren permanentny w lewą tętnicę podobojczykową. Jest sprawna. Jestem dializowany od pół roku co drugi dzień. Dwa miesiące temu z powodu guza o średnicy 4,5 cm przeszłemu nefrostomię prawej nerki. Lewa nerka prawie nie pracuje. Po każdej dializie mam podwyższoną temperaturę (37,2 do 38.0). W dzień bez dializ temperatura spada do 36,8. Chciałbym wiedzieć skąd ten ciągły po dializowy stan podgorączkowy? Choruję jeszcze na POCHP i nadcśnienie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim konieczne jest wykluczenie infekcji, tj. wykonanie posiewu z wkłucia. Proszę zatem porozmawiać o tym problemie z lekarzem stacji dializ. Jeśli infekcja zostanie wykluczona, konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka.