Przyczyny problemów z erekcją i bóle stawów

Witam Was bardzo serdecznie:) Mam 25 lat i od kilku lat borykam się z problemem bólu stawów a dokładnie obręczy miednicy, miałem kiedyś urwaną panewkę stawową. Upadłem i rozbiłem ją na ok. 3cm tzn. 3 kawałki 1cm 1,2 cm i 1,3cm, które zrosły się razem i przeszkadzały w chodzeniu, byłem prawie wszędzie od jednego lekarza do drugiego, Kielce, Warszawa, Włoszczowa itd., aż w końcu trafiłem do Łodzi, gdzie podano mi sterydy i to był punkt zwrotny w moim życiu. Choć ból czasem występuje i dziwne strzelanie w stawach też, to czuję się dobrze, ale czuję, że mam strasznie napiętą miednicę. Lekarze mówią żebym chodził na basen, ale kiedy pływam wszystko jest ok, ale po ból się nasila, a wiadomo co za tym idzie - złe samopoczucie i w ogóle wszystko mnie wnerwia! Moje pytanie brzmi, czy przez te problemy możliwe jest to, że mój penis nie chce rosnąc, ponieważ wszystko dookoła niego jest napięte i to przeszkadza mu w prawidłowym funkcjonowaniu? O dziwo kiedy rano wstaję wypoczęty nie ma tego problemu i jego rozmiary cieszą oko, ale już po chwili jest kompletne dno! Jak temu zaradzić, czy można jakoś to "poluźnić", rozluźnić? Rzadko a raczej prawie nigdy nie dzielę się tym problemem, więc jeśli opisałem to niewystarczająco dokładnie zrobię to jeszcze raz albo i sto, ale wolałem już to zrobić, a potem ewentualnie wprowadzić jakieś poprawki. Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź i pomoc w rozwiązaniu mojego życiowego problemu. PS Dziękuję, że są takie instytucie jak Wy, które pomagają innym ludziom :)

Witam! Zaburzenia erekcji mogą mieć wiele przyczyn. W opisanej sytuacji ustalenie najbardziej prawdopodobnej może być trudne. Jeśli występują poranne wzwody i są one pełne, jak również np. podczas masturbacji jest możliwe uzyskanie pełnego wzwodu to można przypuszczać, że pod względem organicznym potencja nie jest zaburzona. Na podstawie opisu można przypuszczać, że głównymi czynnikami zaburzającymi erekcję mogą być ból, dyskomfort, wzmożone napięcie mięśniowe w obrębie obręczy miednicznej. W tej sytuacji warto skupić się na odpowiedniej rehabilitacji miednicy i kończyny dolnej. Proponuję zgłosić się do urologa w celu przeprowadzenia badania fizykalnego oraz wykluczenia somatycznych przyczyn problemów z erekcją. Pozdrawiam serdecznie!