Przyczyny silnego bólu brzucha, krwotoków i utraty przytomności

Moja znajoma ma silne bole w dolnej czesci brzucha .Krwotoki dolem i gorą po ktorych traci przytomnosc .Zabieraja ja do szpitala i tam musi dostawac krew.Prosze o pomoc co to moze być za choroba i do jakiego specjalisty sie udać .Prosze też o adres tego specjalisty.Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.Prosze o POMOC

Witam! Krwawienie z przewodu pokarmowego w każdym przypadku wymaga jednoznacznego ustalenie jego przyczyny. Może ono wynikać między innymi z obecności wrzodów żołądka, żylaków przełyku czy chorób nowotworowych. Tego rodzaju schorzeniami zajmują się specjaliści gastroenterologii bądź interniści. Proszę również porozmawiać z lekarzami pracującymi na oddziałach na które trafia znajoma.