Przyczyny skąpej miesiączki

Witam, ostatni raz współżyłam na początku stycznia 2010. Od tej pory już nie współżyję. "Okres" miałam 19 stycznia, trwał 8 dni, kolejny "okres" miałam 18 lutego i trwał 6 dni, teraz jest marzec "okres" dostałam 15 marca (nadal mam). Problem w tym, że okres był bardzo skąpy, jak plamienie, tylko 2 dni był obfity jak zawsze. Skąpy okres nigdy mi się nie zdarzał, zwłaszcza od kiedy urodziłam 2 lata temu. Ten okres był bardzo obfity. Robiłam 7 testów, a ostatni robiłam ok. 10 dni temu. Wszystkie testy negatywne! Objawy mam od około miesiąca: mdłości (może od bardzo silnego zestresowania nieplanowana ciążą), bóle krzyża jakby przed miesiączką, piersi bolały, ale nie sutki, są pełniejsze, wcześniej miałam bóle w okolicy prawego jajnika i bardzo (!) "ściskający" ból brzucha w nocy. Nie biorę żadnych leków. Oddalam mocz do laboratorium, bo niestety mieszkam w Irlandii i tu podobno nie robią testu z krwi:( Teraz czekam na wynik testu. Proszę o odpowiedź.

Witam!

Okres, pomino że mniej obfity niż zwykle, był prawidłowy. O skąpych miesiąckach mówi się, gdy trwają krócej niz 1-2 dni i są mniej obfite niż 30 ml.

Objawy, o których Pani wspomina, nie są objawami ciąży (pierwsze dolegliwości związane ciążą pojawiają się później). Mogą świadzyć o przeziębieniu, zatruciu pokarmowym lub innym stanie zapalnym. Jeżeli ból brzucha będzie się nasilał, należy zgłosić się do lekarza.

7 negatywnych testów ciążowych (o ile wykonała je Pani w terminie spodziewanej miesiączki lub później) raczej wyklucza ciążę.
Badanie stężenia hCG w moczu wykonywane w laboratorium jest tak samo wiarygodne, jak badanie krwi.