Przyczyny suchego kaszlu u dziecka

Witam, moja 5-letnia córka ma nawracający, suchy, krtaniowy kaszel. Przede wszystkim nawraca on we wrześniu. W zeszłym roku kaszel był tak silny, że nie mogła złapać oddechu. Najwięcej kaszel męczy ją w nocy. Dodam, że miała robione testy alergiczne, które wykazały, że nie ma alergii, zwierząt w domu też nie mamy, kołdry bez piór. Lekarz laryngolog i kardiolog stwierdzili, że ma zwężoną krtań. Jest zbyt słabo rozwinięta jak na jej wiek. Pierwszy raz dusiła się, gdy miała roczek. Wówczas pogotowie zabrało ją na sygnale. Nie wiem już gdzie się udać. Osłuchowo jest wszystko ok. Inhalacje nie pomogły ani żadne syropy, a kaszel ciągle trwa. Raz mniej, a raz więcej... Czy to może być zespół Corrao?

Witam serdecznie.

Zespół Corrao, czyli astma kaszlowa jest chorobą układu oddechowego. Schorzenie jest trudne do zdiagnozowania, gdyż jedynym objawem jest uporczywy kaszel. Inaczej niż w innych postaciach astmy, gdzie występują świsty czy problemy z oddychaniem.

Na podstawie samego opisu, bez możliwości badania, dokładnego zebrania wywiadu czy możliwości obejrzenia wyników badań dodatkowych nie ma możliwości, aby postawić rozpoznanie. Konieczna jest wizyta u lekarza, tutaj wydaje się, że kolejnym krokiem powinno być odwiedzenie pulmonologa. Córka może chorować na zespół Corrao.
Konieczne jest wykonanie specjalistycznych badań.

Pozdrawiam