Przyczyny tycia na dietach

Witam, mam 30lat, 110kg, jestem kobietą i średnio 5-6 godzin tygodniowo ćwiczę (taniec, siłownia), mam siedzącą pracę. Od ponad 3 lat próbuję stracić "kochane ciałko", ale... pierwszą dietą była dieta 1000kcal, niestety po pół roku zaczęłam wracać do wagi wyjściowej- stosując rygorystycznie dietę. Później próbowałam diety garściowej, tu również poległam po pół roku, ostatnią dietą była dieta Dukana, niestety scenariusz się powtarza. Dodam, że mam PCO i insulinooporność. Jaki jest powód tycia na diecie? Uprzedzając domniemania, nie niepopuszczam i nadal rygorystycznie trzymam się jadłospisu diety i mimo to tyję. Nietrudno się domyśleć jak działa to na psychikę i próbę motywacji. Czy są jakieś badania, które pomogą mi odpowiedzieć na pytanie: co jest nie tak? Moim problemem nie jest ani typ ani ilość jedzenia, sądzę, że aktywności fizycznej również mi nie brak, więc o co chodzi?

Witam,

Zabrakło informacji o Pani wzroście.
Proponowałabym udanie się na wizytę lekarską i poproszenie o skierowanie na badania, m.in. stężenia hormonów tarczycy.

Przyrost masy ciała jest często obserwowany np. przy niedoczynności tarczycy.
Możliwe, iż Pani organizm przestawił się po prostu na tryb oszczędny.
Doprowadzić do tego mogły ciągle stosowane diety odchudzające (prowadzi to do spadku przemiany materii, przez co trudniej jest schudnąć a łatwiej przytyć).

Proszę koniecznie udać się do lekarza i poinformować go o Pani problemie.
Ze swojej strony polecam Pani zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Pozdrawiam ciepło