Przyczyny złego samopoczucia i problemów z emocjami

Witam, od jakichś 2 miesięcy czuję się fatalnie, na nic nie mam ochoty, przestałam jeść, sporo przez to schudłam, nie radzę sobie z codziennymi czynnościami, z ledwością chodzę do szkoły, ale zaraz po powrocie idę spać, nie mam siły na odrabianie lekcji, naukę... Mam częste bóle głowy i serca. Niewiele rzeczy mnie cieszy, bawi. A gdy nie potrafię opanować już emocji, to się wyładowuję cięciem się, nie potrafię znaleźć innego sposobu...

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
po krótkim opisie nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy przyczyną Twojego cierpienia jest depresja. Uważam natomiast, że samookaleczenia są wskazaniem do wizyty u lekarza psychiatry. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań będzie on mógł postawić diagnozę i zaproponować najlepszą dla Ciebie formę leczenia. Z pomocy specjalisty możesz skorzystać w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w prywatnym gabinecie.
Postaraj się porozmawiać o swoich dolegliwościach z kimś bliskim. Z pewnością jest to dla Ciebie bardzo trudny okres i ważne jest, żebyś otrzymała pomoc i wsparcie od rodziny czy przyjaciół. Nie ukrywaj swoich emocji i nie udawaj, że wszystko jest w porządku, może to przyczynić się do pogorszenia Twojego stanu.
Pozdrawiam Cię serdecznie