Przyjęcie do szpitala ze złymi wynikami płytek krwi

mam skierowanie do szpitala płytki krwi 24 !!! (130-400 norma) szpital Legnica zamknięty oddział hematologi-z powodu grypy . Wrocław problem z przyjęciem mieszkam koło Lubina gdzie mogę udać się po pomoc mogę przesłać badania proszę o poradę co robić

WItam

Tak niski poziom plytek jest niepokojacy, trzeba znalezc najblizszy szpital ktory jest w stanie Pana przyjac.
Swoja droga jezeli nie ma Pan objawow skazy krwotocznej i niepokojacy jest tylko "wynik" to warto na poczatek wykluczyc tzw. maloplytkowosc rzekoma - jest to efekt blednego oznaczenia poziomu plytek krwi, ktore czasem w pobranej probce "zlepiaja sie" ze soba. Warto po prostu pobrac jeszcze raz krew z zastosowaniem probowki z innymi antykoagulantem (np. cytrynianem) i oznaczyc poziom plytek krwi.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga