Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia

Witam! Zażywam tabletki antykoncepcyjne T*** (trójfazowe) i mam problem. Otóż 4 dnia zażywania tabletek z nowego opakowania zamiast tabletki z 4 dnia omylnie wzięłam tę z 21 dnia. Zaraz po tym jak zorientowałam się o pomyłce zażyłam dodatkowo tę prawidłową tabletkę z 4 dnia, jak wynika z opisu przyjęłam jednego dnia 2 tabletki antykoncepcyjne o różnej dawce hormonów. Dodam również, że w tym dniu współżyłam z moim chłopakiem, ale nie miał on we mnie wytrysku. Bardzo proszę o poradę co w tej sytuacji zrobić i czy istnieje ewentualne ryzyko zajścia w ciążę wskutek pomylenia tabletek? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jak rozumiem, opóźnienie w przyjęciu drugiej (tej właściwej dla 4-go dnia) tabletki nie przekroczyło 12 godzin. W wyniku tego błędu nie ma podwyższonego ryzyka zajścia w ciążę. Nie ma też konieczności powstrzymywania się od współżycia lub stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne dni, jakby to było, gdyby opóźnienie w przyjęciu tabletki wyniosło ponad 12 godzin.

Pozdrawiam serdecznie!