Przyjęcie tabletki 2 godziny później niż zwykle

Witam! Od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne. Różnią się one od innych, bo muszę je brać nawet w czasie miesiączki! I mam problem, ponieważ zapomniałam o ostatniej tabletce przed okresem. Spóźnia mi się okres, zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywny! Czy ta jedna tabletka mogła spowodować opóźnienie się okresu? Wzięłam ją jakieś 2-3 godziny później! Proszę o szybką odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjęcie tabletki 2 godziny później niż zwykle nie powoduje najmniejszego nawet zmniejszenia działania antykoncepcyjnego i na pewno nie to jest powodem Pani problemów.

Jeśli miesiączka nie wystąpi, powinna Pani skontaktować się ze swoim ginekologiem.

PS Preparatu, który Pani przyjmuje, nie stosuje się w trakcie miesiączki (robi się 7-dniową przerwę). Albo pomyliła Pani preparat, albo nieprawidłowo stosuje Pani tabletki i stąd brak miesiączki.